У Кіровоградській ОВА 26 грудня 2023 року відбулось засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу за головування радниці патронатної служби Кіровоградської ОВА Галини Пастух. У ньому взяли участь керівники лікувальних закладів області, представники громадських організацій та структурних підрозділів обласної військової адміністрації та представники районних військових адміністрацій області.

Згідно з планом роботи були розглянуті наступні питання.
1. Про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у Олександрійському районі. Робота Олександрійської районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
2. Про забезпечення імунобіологічними препаратами та виконання плану вакцинації дітей проти туберкульозу в Кіровоградській області за 9 місяців 2023 року.
3. Про стан лікування вірусного гепатиту С в Кіровоградській області.
4. Про стан замісної підтримувальної терапії в Кіровоградській області
5. Звіт роботи регіонального комітету з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу.
6. Вплив війни на соціально економічне становище секс-працівників та
доступ до послуг.
7. Затвердження плану роботи обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2024 рік.

Учасники засідання приділили увагу обговоренню заходів які проводяться в Олександрійському районі із профілактики та лікуванню зазначених захворювань та протидії їх поширенню.
  Було доручено активізувати роботу закладів охорони здоров’я підпорядкованих територій щодо тестування та виявлення ВІЛ – інфекції, своєчасного обстеження осіб з ризикованою поведінкою та за медичними показами згідно вимог існуючої нормативної документації з метою своєчасного залучення пацієнтів до АРВ- терапії, Забезпечити контроль за здійсненням систематичного молекулярно – генетичного скринінгу пацієнтів з підозрою на туберкульоз, що включає активне виявлення випадків ТБ та лікарсько-стійкого туберкульозу.
  Під час засідання також було заслухано питання щодо забезпечення імунобіологічними препаратами та виконання плану вакцинації дітей проти туберкульозу в Кіровоградській області за 9 місяців 2023 року та представлено звіт роботи регіонального комітету з питань валідації елімінації передачі від матері до дитини ВІЛ-інфекції та сифілісу.