Засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та

ВІЛ-інфекції/СНІДу

30 квітня 2021 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Світлани Лобанової відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

1. Щодо включення до персонального та посадового складу обласної Ради представниць від спільноти ВІЛ-позитивних жінок - благодійної організації «Позитивні жінки» та спільноти людей, що перехворіли на туберкульоз - БО «ТВpeopleUkraine». Ознайомлення членів Ради з оновленим складом Ради.
  2. Про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у Новоукраїнському районі. Робота Новоукраїнської районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.
  3. Аналіз роботи сайтів АРТ та кабінетів «Довіра» в Кіровоградській області за 2020 рік.
  4. Представлення та затвердження плану інформаційних заходів з питань профілактики раннього виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції СНІДу.
  5. Про виконання грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією за підсумками 2020 року.
  6. Підсумки реалізації Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу в області на період до 2020 року.
  7. Звіт про діяльність обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу за 2020 рік.
  8. Представлення та обговорення оновлених Положення і Регламенту обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у відповідності до рекомендацій Національної  рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та Положення про політику уникнення конфлікту інтересів.

Учасники засідання  приділили увагу обговоренню заходів із профілактики зазначених захворювань та протидії їх поширенню, які проводяться в Новоукраїнському районі. Було наголошено на необхідності посилення роботи, спрямованої на попередження захворюваності, зокрема на підвищення показників охоплення населення профілактичними оглядами на туберкульоз та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Було доручено додатково розглянути це питання на засіданні районної ради з питань протидії туберкульозу та  та розробити конкретні заходи, щодо покращення ситуації.
  Під час засідання також було заслухано про аналіз роботи сайтів АРТ та кабінетів «Довіра» в Кіровоградській області за 2020 рік.   Під час обговорення зазначено приділяти більшу увагу роботі по забезпеченню ранньої діагностики ВІЛ-інфекції/СНІДу, первинної та вторинної профілактики. Наголошено про необхідність тісної співпраці голів об’єднаних територіальних громад районів області з неурядовими організаціями, що надають послуги  з догляду та підтримки.
  Було представлено на розгляд учасників засідання «План інформаційних заходів з питань профілактики раннього виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції СНІДу». Вирішено погодити план з усіма виконавцями для подальшого його затвердження.