Засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та  ВІЛ-інфекції/СНІДу  26 грудня 2018 р.

26 грудня 2018 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

1.Про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в м.Олександрія, Гайворонському та Петрівському районах. Робота Олександрійської міської ради, Гайворонської та Петрівської районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

2. Аналітична довідка за результатами проведених у 2017 році біоповедінкових досліджень серед представників груп ризику.

3. Затвердження Плану посилення та забезпечення сталості єдиної системи моніторингу та оцінки ефективності виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу в області на 2019 рік.

4. Про затвердження оновленого складу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Як зауважила головний лікар Обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Галина Божок, на сьогодні в області, як і в цілому по Україні, епідситуація із захворюваністю на ВІЛ-інфекцією залишається напруженою. На диспансерному обліку в Кіровоградській області перебуває 3191 особа з діагнозом ВІЛ-інфекція. Приріст показника захворюваності порівняно з попереднім роком складає 9,5%. Споживачі ін’єкційних наркотиків та жінки секс-бізнесу залишаються основним джерелом розповсюдження ВІЛ-інфекції.

"Останні поведінкові дослідження серед цих груп ризику були проведені в 2017 і на початку 2018 року на замовлення Альянсу громадського здоров'я та Центру здоров'я МОЗ України," - зазначила Галина Божок. "Результати досліджень засвідчили зменшення поширеності ВІЛ-інфекції серед споживачів ін’єкційних наркотиків. Так, у 2013 році показник захворюваності складав 15%, у 2015 році - 19%, а у 2017 році - 13,9%. Однак серед жінок комерційного сексу показник інфікованості зріс до 10,7%." Таку тенденцію керівник Центру СНІДу пояснила збільшенням кількості жінок, які працюють в цій сфері, та збільшенням показника виявлення захворюваності за допомогою експрес-тестів.

Під час засідання було проаналізовано загальну епідситуацію та заходи з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Олександрії, Олександрівському, Гайворонському та Петрівському районах.

Також учасники ради узгодили план посилення та забезпечення сталості єдиної системи моніторингу та оцінки ефективності виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції в області на 2019 рік.