Засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та  ВІЛ-інфекції/СНІДу

23 липня 2019 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

1. Про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Новгородківському та Устинівському районах. Робота Новгородківської та Устинівської районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

2. Представлення звіту за результатами моніторингу та оцінки ефективності обласної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції / СНІДУ в Кіровоградській області за 2018 рік.

3. Аналіз епідеміологічної ситуації щодо туберкульозу в Кіровоградській області за підсумками 2018 року.

4. Аналіз та результати впровадження системи забезпечення медико-психосоціальним супроводом хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі в Кіровоградській області.

5. Про затвердження Дорожньої карти з покращення якості континууму послуг в Кіровоградській області для пацієнтів з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ.

6. Про розробку Стратегії адвокації, комунікації та соціальної мобілізації в галузі контролю над туберкульозом в Кіровоградській області на 2019–2021 роки та створення обласної АКСМ групи як робочого органу, який забезпечуватиме реалізацію Стратегії АКСМ–ТБ.

7. Розгляд звернення керівника Благодійної організації «БФ «ВОЛНА»», щодо залучення до складу членів Обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДу регіонального представника зазначеної організації у Кіровоградській області.

Учасники засідання найбільше уваги приділили обговоренню заходів із профілактики зазначених захворювань та протидії їх поширенню, які проводяться в Новгородківському та Устинівському районах, де ситуація із захворюваністю залишається напруженою. Однією з причин поширення захворюваності в області фахівці вбачають недостатній рівень охоплення населення обстеженням на первинній ланці. Ускладнює ситуацію й те, що в області працює лише один з чотирьох пересувних флюорографів. Решта потребує ремонту. Тому для врегулювання цього питання розглянуто пропозицію щодо можливого залучення місцевих органів влади до придбання хоча б трьох мобільних флюорографів за принципом співфінансування з місцевих бюджетів. Приділялась увага питанню щодо забезпечення функціонування тубкабінету на базі Устинівської центральної районної лікарні та укомплектувати штатну посаду лікаря-фтизіатра у ньому.

Також розглянуто результати моніторингу та оцінки ефективності обласної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ в області за 2018 рік та результати впровадження системи забезпечення медико-психосоціальним супроводом хворих на туберкульоз на амбулаторному етапі. Була затверджена Дорожня карта з покращення якості континууму послуг в Кіровоградській області для пацієнтів з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ.