СТРУКТУРА

29 медичних закладів Кіровоградщини уклади угоди  про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров’я України, серед них і два лікаря, які нині оформили свою діяльність в якості фізичної особи підприємця.

Сергій Сергєєв, сімейний лікар  - ФОП, що працює  за договором у м. Світловодськ з НСЗУ, Сергій  Сергєєв  може запропонувати своїм пацієнтам безоплатно:
- попередній запис на прийом у зручний час
- безкоштовну електрокардіограму
- тести на гепатіти В і С, ВІЛ, тропоніни, всі базові аналізи крові та сечі - прямо під час прийому. Кабінет лікаря оснащений гематологічним аналізатором, аналізатором сечі, центрифугою, мікроскопом
- нові діагностичні процедури: ото- рино- офтальмоскопію, пульсоксиметрію, пікфлуометрію
- ведення карток пацієнтів у комп’ютерному вигляді, що дозволяє лікарю вести прийом без медсестри, формувати звіти, виписка, рецепти, довідки
- лікування за міжнародними протоколами

«Спочатку я набирав пацієнтів дуже повільно. Чесно, не вірилось, що приватному підприємцю надійдуть гроші від держави, - поділився лікар Сергєєв, - коли отримав перші кошти за договором з НСЗУ на рахунок, зрозумів, що зміни дійсно незворотні. Зараз працюємо разом із дружиною. Кожен з нас вже набрав оптимальний обсяг практики. Тож, за кошти НСЗУ ми орендуємо затишний кабінет. Придбали необхідне сучасне обладнання. У змінах бачимо сенс, перспективи та майбутнє».
 Лідером  у співпраці із НСЗУ в області є Центр первісної медико-санітарної допомоги №1 Кропивницького, який  отримав від Національної служби здоров’я України 4,79 млн грн. З лікарями Центру первісної медико-санітарної допомоги №1 мешканці обласного центру уклали майже 86 тисяч договорів. Таким чином, у середньому кожний з 73 терапевтів, сімейних лікарів чи педіатрів обслуговуватиме близько 1180 пацієнтів.
«Заробітні плати лікарів коливаються від 10 до 18 тисяч у залежності від кількості підписаних декларацій. Зросла мінімум удвічі зарплата і у медичних сестер», – таку інформацію озвучила начальник управлiння охорони здоров’я мiської ради міста Кропивницького Оксана Макарук