9 нових випадків кору зареєстровано за тиждень на Кіровоградщині

За останній тиждень зареєстровано 9 лабораторно підтверджених випадків кору, із них 5 випадків серед дітей.

На кір захворіли по 2-а жителі з  м. Кропивницький, Кропивницького та Олександрівського районів і по 1-му жителю з м. Олександрії, Новомиргородського та Компаніївського районів.

Хворі отримують лікування в інфекційних відділеннях закладів охорони здоров’я за місцем проживання. Проводиться епідрозслідування та проведення протиепідемічних заходів у вогнищах кору.

З початку року в Кіровоградській області зареєстровано 32 випадки кору, з них 9 у дітей.

Кір — одне з найбільш заразних захворювань, відомих у світі

9 з 10 неімунізованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені.

Ліків від кору не існуєСпецифічного лікування від кору немає. Проте захворюванню можна запобігти шляхом вакцинації.

Щеплення проти кору проводять уже понад 50 років, і за ці роки вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики

Переважна більшість європейців мають усі щеплення КПК за календарем, тож у 42 з 53 країн Європи вдалося зупинити поширення кору. Проблемними залишаються ті країни, де рівень охоплення щепленнями недостатній. На жаль, серед цих країн й Україна.