Засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

02 липня 2021 року під головуванням директора Департаменту охорони здоров’я Рибальченка Олега Миколайовича відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в онлайн форматі.

Згідно з планом роботи були розглянуті наступні питання:

  1. Про підтримку роботи регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в рамках реалізації у 2021 -2023 роках програми Глобального фонду.Про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в Голованівському районі. Робота Голованівської  районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу
  2. Взаємодія між КНП «Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом Кіровоградської обласної ради» з партнерськими ВІЛ сервісними організаціями Кіровоградської області.
  3. Стан профілактики та раннього виявлення туберкульозу ВІЛ-інфікованих. Надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим в області в умовах реформування галузі охорони здоров’я.
  4. Стан впровадження в області системи соціальної підтримки та соціальної інтеграції людей із туберкульозом відповідно до індивідуальних потреб із залученням служб соціального захисту населення, неурядових організацій та Центрів.
  5. Корекція плану інформаційних заходів з питань профілактики раннього виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу.
  6. Організаційне питання, щодо включення до персонального складу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу нових членів ради відповідно до затвердженого нового посадового складу.  

     На засіданні була присутня Яценко Олена – фахівець супроводу реформ та регіонального розвитку ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України». Члени ради були ознайомлені з питанням про підтримку роботи регіональних рад з координації дій у відповідь на поширення туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в рамках реалізації у 2021-2023 роках програми Глобального фонду.
Учасники засідання  приділили увагу обговоренню заходів із профілактики зазначених захворювань та протидії їх поширенню, які проводяться в Голованівському районі. Було доручено укомплектувати штати кабінетів «Довіра» призначивши відповідальних осіб за даний напрямок роботи. Рекомендовано залучати до співпраці благодійні фонди та інші організації для проведення заходів з надання послуги з догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ. Доручено звернути увагу на незадовільний рівень роботи з питань раннього виявлення та діагностики  туберкульозу та посилити контроль за проведенням комплексу протитуберкульозних заходів. Забезпечити систематичну доставку біологічного матеріалу згідно маршруту транспортування відповідно до наказу департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації від 14 січня 2021 року № 22-од «Про транспортування протитуберкульозних препаратів та біологічного матеріалу» з метою забезпечення ранньої та якісної діагностики туберкульозу.
    Під час засідання також було заслухано питання про стан профілактики та раннього виявлення туберкульозу ВІЛ-інфікованих. Надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим в області в умовах реформування галузі охорони здоров’я.  Доручено звернути увагу на незадовільний рівень роботи з питань раннього виявлення та профілактики туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих осіб.
Було висвітлено питання про стан впровадження в області системи соціальної підтримки та соціальної інтеграції людей із туберкульозом відповідно до індивідуальних потреб із залученням служб соціального захисту населення, неурядових організацій та Центрів. Вирішено продовжити співпрацю із Благодійною організацією «100% життя. Кропивницький» з питань забезпечення медико-психосоціального супроводу хворих на туберкульоз з метою підвищення доступу до високоякісних ДОТ-послуг осіб, які з будь-якої причини мають обмежений доступ до даних послуг.
    Було представлено на розгляд учасників  засідання «План інформаційних заходів з питань профілактики раннього виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції СНІДу». Вирішено внести корективи і затвердити план інформаційних заходів з питань профілактики раннього виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу в новій редакції.
    За результатами засідання були прийняті відповідні рішення щодо проведення комплексу протитуберкульозних заходів та заходів з подолання ВІЛ-інфекції/СНІДу в області.