Круглий стіл для голів ОТГ Кіровоградської області на тему: «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу в Україні».

03 грудня 2021 року, за сприянні ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», в нашій області відбувся перший такого роду круглий стіл на тему: «Прискорення прогресу у зменшенні тягаря туберкульозу в Україні», в якому взяли участь  голови територіальних громад області, представники департаменту охорони здоров’я Кіровоградської обласної ради, представники обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та адміністрації комунального некомерційного підприємства «Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний  медичний центр Кіровоградської обласної ради».

Метою проведення круглого столу було обговорення подальшої ролі первинної ланки медичної допомоги в сфері протидії туберкульозу на рівні нашої області в період реформування системи охорони здоров’я та в епоху пандемії COVID-19.Ми раді наданій можливості провести круглий стіл на такому високому рівні, адже в період недовиявлення випадків туберкульозу через пандемію Covid-19, яке зараз наявне в нашій області, вкрай гостро стає проблема вчасного діагностування туберкульозу як серед дорослих, так і серед дітей.

Тому,  такою важливою є підтримка територіальних громад, адже саме вони, як власники центрів первинної медико-санітарної допомоги,  можуть сприяти в розвитку закладів, забезпеченні їх нагальних потреб для вчасного виявлення  та лікування туберкульозу на первинному рівні, вирішення питання про можливість соціального супроводу хворих на туберкульоз за рахунок місцевого бюджету, тощо. Усі ці та інші питання були обговорені в дружньому діалозі, тож усі ми щиро віримо в подальшу плідну співпрацю для досягнення спільної мети – подолання епідемії туберкульозу, яка зараз можлива лише в командній мультидисциплінарнійпацієнтоорієнтовній роботі.