Телемедицина - це зручність для пацієнта та можливість професійного зростання для лікаря первинної ланки

Протягом минулого тижня лікарям первинної ланки області презентували і показали на практиці як працює дистанційний діагностичний комплекс, що є невід’ємною частини проекту організації телемедичної мережі в країні.

Першими обладнання для проведення телемидичних консультації отримали десять новозбудованих сільських лікарських амбулаторіях Кіровоградщини. Там же і відбувались перші телемедичні консультації, на які були запрошені і представники громад, де ще чекають на нові портативні, телемедичні, діагностичні системи для збору, обробки, передачі та зберігання даних про стан організму пацієнта. Своїми враженнями від побаченого поділились лікарі первинної ланки Новоукраїнського та Гайворонського районів.

Олексій Олександрович Петренко, завідуючий Іванівської лікарської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини (Новоукраїнський район), 28 років.

• Як на мене сам принцип роботи із цим обладнанням дуже простий, адже це практично система Android («Андро́ид»), яким сьогодні можуть користуватись і діти від трьох років, і люди старшого віку. Актуальність запровадження подібної системи телеметричних консультації важко переоцінити. Адже лікарі первинної ланки, звісно, не можуть знати все. Тим більше, консультувати людей, які скажімо, перенесли складні кардіологічні операції. Допомога старших вузьких спеціалістів – це завжди добре. З точки зору практикуючого лікаря - це можливість професійного зростання та вдосконалення. З точки зору пацієнта – це зручність та результативність тут і зараз. Не треба, витрачати час і гроші на поїздку до обласного центру і сидіти в чергах. Телемедицина значною мірою покращить якість нашої роботи і облегшить життя людей в селі, особливо тих, хто має хронічні захворювання або знаходиться на диспансерному обліку.

Ганна Антонівна Тичко, заступник головного лікаря комунального некомерційного підприємства «Гайворонський центр медико - санітарної допомоги», 63 роки.

• Мені на даному етапі все зрозуміло з точки зору практичного використання телемедичного комплексу. Я вже зрозуміла принцип роботи і тільки - но ми отримаємо обладнання будемо проводити увесь спектр можливих обстежень. Для нас – це як знахідка, адже відстань до обласного центру понад 200 кілометрів, а хворих, особливо із начальними стадіями стенокардії, у нас дуже багато. Сподіваюсь, невдовзі і ми зможемо проводити і не тільки планові, а й профілактичні консультації із лікарями спеціалістами, працюючи спільно заради підвищення якості медичного обслуговування мешканців нашої громади.