4 лютого - Всесвітній день боротьби з раком

Щороку 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби з раком, який проголошений Міжнародним Союзом боротьби з онкологічними захворюваннями. Мета цього дня в усьому світі - підвищення обізнаності людей про рак як один із найстрашніших і згубних захворювань сучасної цивілізації.

У нашій країні впродовж останнього десятиліття реєструють значне зростання захворюваності на онкопатологію та смертність від неї. Нині в державі понад 1 млн. людей хворих на онкопатологію, в Кіровоградській області - 27992 хворих. Щорічно реєструють понад 140 тисяч нових хворих на рак (по області - 4500 хворих), щорічно помирають 80 тисяч українців, із них 1/3 - особи працездатного віку. Рак є причиною 15% смертей українців. Загалом 5-річна виживаємість онкохворих в нашій країні близько 56%, в країнах Європи 80%, а у США 90%.

Кіровоградська область відноситься до областей з високим рівнем захворюваності на злоякісні пухлини і щорічно посідає перше місце серед областей України. Так, показник захворюваності із розрахунку на 100 тисяч населення у звітному 2018 році склав 474,9 при середньоукраїнському показнику за 2017 рік - 354,8 та зберігається тенденція до його зростання. Щорічно виявляється понад 4500 хворих (у 2018 р. - 4511), які потребують спеціального лікування в онкологічних закладах.

КНП «Обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради» оснащене сучасною діагностично-терапевтичною апаратурою, що дає можливість виконати діагностичне обстеження та надати спеціальне лікування на високому рівні онкологічним хворим усіх профілей. На базі онкологічного центру розгорнуті наступні відділення для лікування хворих: гінекологічне, мамологічне, торакоабдомінальне, проктологічне, урологічне, радіологічне, хіміотерапевтичне, відділення радіоізотопної діагностики та лікування в якому їх отримують не тільки хворі з Кіровоградської області а і інших областей України.

Головне в онкології - це онконасторога, своєчасне проходження профоглядів та виявлення раку на ранніх стадіях. Для профілактики раку потрібно вести здоровий спосіб життя: відмова від тютюнопаління та надмірного вживання алкоголю, збалансоване харчування, своєчасна вакцинація проти вірусів папіломи людини, гепатиту В, раку шийки матки, утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, своєчасна діагностика і увага до власного здоров’я.