Засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та  ВІЛ-інфекції/СНІДу  21 листопада 2018 р.

21 листопада 2018 року під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Коваленка відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

1. Про стан проведення заходів з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Бобринецькому, Голованівському, Новоархангельському та Новоукраїнському районах. Робота Бобринецької, Голованівської, Новоархангельської та Новоукраїнської районних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

2. Звіт про стан епідеміологічної ситуації з ВІЛ/СНІДу в Кіровоградській області за 9 місяців 2018 року.

3. Забезпечення імунобіологічними препаратами та виконання планів профілактичних щеплень проти туберкульозу в області за І півріччя 2018 року.

4. Формування в учнів та студентів закладів освіти області здорового способу життя та профілактики ВІЛ/СНІДу, туберкульозу у 2017-2018 навчальному році.

Під час засідання було проаналізовано загальну епідситуацію та заходи з профілактики туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Бобринецькому, Голованівському, Новоархангельському та Новоукраїнському районах.

Так, за підсумками 9 місяців поточного року в зазначених районах спостерігається стабільна епідситуація по цим захворюванням, окрім Новоукраїнського району, де зафіксовано зростання показника захворюваності та смертності від туберкульозу.

Обласна рада рекомендувала керівникам територій посилити роботу у напрямку охоплення дітей туберкулінодіагностикою, профілактичними оглядами дорослого населення та збільшення показника охоплення ВІЛ-інфікованих осіб медичним обліком.

Про рівень захворюваності на ВІЛ/СНІД по області в цілому доповіла представник Кіровоградського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірина Бабій.

За її словами, епідситуація залишається напруженою. Від недугу протягом року померло 111 хворих (проти 73 особи у 2017 році).

Ірина Бабій повідомила, що найвищі показники поширення ВІЛ-інфекції відмічаються в Кропивницькому, Олександрії, Долинському, Добровеличківському, Устинівському районах. Лікування хворих проводиться медичними препаратами Центру СНІДу та за кошти місцевих бюджетів.

Серед інших питань, що розглядалися під час засідання, – співпраця навчальних закладів області з органами влади та громадськими організаціями з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу.

За результатами засідання були прийняті відповідні рішення.